• تاریخ : ۲۶ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : لایک

میرمسعود حسینیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره ارزیابی‌اش از حضور زائران اربعین در کربلای معلی و مراسم راهپیمایی گفت: امسال هم جمعیتی پرشور در مراسم اربعین حسینی حضور یافتند و تعداد زائران ایرانی هم قابل توجه بود.

وی ادامه داد: امسال با وجود برخی مشکلات نظم مناسب‌تر و منظم‌تری نسبت به سنوات قبل شاهد بودیم.

سرکنسول ایران در کربلای معلی تصریح کرد: در حال حاضر نیز موکب‌های ایرانی که دو روز پس از ایام اربعین هم به فعالیت می‌پرداختند جمع‌آوری شده و تقریبا کربلا از زوار ایرانی اربعین خلوت شده است.

حسینیان درباره تعداد زائران ایرانی فوت شده در ایام اربعین حسینی توضیح داد: امسال بنا بر آخرین آمار حدود ۴۰ نفر از زائران ایرانی در طی مدت راهپیمایی اربعین حسینی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به سال گذشته بیشتر بود؛ علت عمده این فوتی‌ها نیز تصادفات و بیماری بوده است.

وی درباره وسایل به جا مانده و اخطارهایی که بابت زدن برچسپ بر روی وسایل صادر شده بود گفت: متاسفانه توجه کافی به مسئله مشخص بودن وسایل زائران و زدن برچسپ بر روی آنان از سوی خود زوار صورت نگرفت.

سرکنسول ایران در کربلای معلی افزود: البته تعدادی از وسایل تحویل ما نشده است اما برخی از وسایل که تحویل ما شد تا حدودی به دست زائران رسیده است.

حسینیان تصریح کرد: حدود ۱۱۰ ساک که گذرنامه و کارت ملی در داخل آن بود بعد از شناسایی به صاحبانشان داده شد؛ البته تعداد ۵۰۰ گذرنامه و حدود ۲۰۰ کارت ملی و سایر مدارک یافت شده که به ارگانهای ذیربط داده شده است.

گفتنی است امسال بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از زائران ایرانی در ایام اربعین حسینی به کربلای معلی، نجف اشرف و عتبات عالیات سفر کرده‌اند و غالب این زوار به کشور بازگشته‌اند.

پایان مطلب/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما